Ilmoittautuminen

Risotto & Bibite 4.2. 🍚🌈đŸč

Alkaa 28.1.2026 2.00 - 2.00
PÀÀttyy 29.1.2026 2.00 - 2.00
Tapahtumapaikka
Karjalainen Osakunta LeppÀsuonkatu 11 00100 Helsinki
Ilmoittautautuminen https://forms.gle/iKrgypJMEe7c3tkC7


Jatkoa menestystÀ niittÀneelle Sushi x Kombucha pöytÀjuhlalle! TÀllÀ kertaa Italia ja EtelÀ-Eurooppa teemalla aurinkoisena helmikuuna.

Aika: 4.2. klo 19 (valmistelu alkaa klo 16)
Paikka: Domus Gaudium Osakunnat

SitseiltÀ poiketen ruokaa ja juomaa on tarjolla noutopöydÀssÀ (toki kaivonkin voi juoda tyhjÀksi jne.).
OsallistujamÀÀrÀ rajataan 15 - 20 osallistujaan ja kaikki osallistuvat jollain tavalla tekemiseen.

Ajatus on tehdĂ€ laaja kirjo erilaisia risottoja, joita pÀÀsee maistelemaan. 🌈 Samaa tehdÀÀn virvoitusjuomille erilaisilla siirapeilla.đŸč
EikÀ haittaa vaikka risoton, sorbetin tai siirappien tekeminen olisi uutta, TÀmÀ on osa tapahtumaa, yhdessÀ tekeminen ja oppiminen.

Ilmoittaudu jo tÀnÀÀn ehkÀpÀ kellarin eksklusiivisimmÀlle pöytÀjuhlalle!

Osallistuminen maksaa noin 5 euroa, riippuen ruokavaliosta ja miten paljon raaka-aineet maksaa.
Maksu tapahtuu kÀteisellÀ (ei vaihtokassaa, joten kolikot mukaan) tai MobilepayllÀ paikan pÀÀlle tultaessa.

Ruoka: alkuruoka salaattia, pÀÀruoka risottoja, jÀllkiruoka sorbettia
Juoma: vettÀ ja limonaadeja
Pukukoodi: siisti arkipukeutuminen ja osakuntanauha

Tapahtuma on pÀihteetön, ja turvallisin tila.

JÀrjestÀjÀ pitÀÀ oikeuden valita osallistujia sen mukaan ettÀ saamme kaikki tehtÀvÀt tÀytettyÀ, paikat tÀytetÀÀn ilmoittautumisen jÀrjestyksessÀ.

Kysymykset, huolet ja murheet
Juho RÀsÀnen
+358 442811477
[email protected]
Kalenteriin
Heii! 👋 Haluisitko liittyĂ€ meidĂ€n sĂ€hköpostilistalle? 💌
Myö ei laiteta potaskaa, vaan infoa tapahtumista, asunnoista, stipendeistĂ€ ja monesta muusta đŸ€‘ ja muita sinnuu varmasti kiinnostavia lehtisiĂ€. 😄